AHA rodičovství

Jak přestat křičet a začít žít s dětmi v harmonii

Proč mít naši knihu na nočním stolku?

  • načetli jste spousty knih, vyzkoušeli jste všechno možné i nemožné a skončili v momentě, kdy vás přemohly vlastní emoce?
  • chcete přestat křičet a manipulovat, ale nevíte, jak jinak dítě přimět, aby poslechlo?
  • chcete své dítě vychovávat s respektem, ale bojíte se, že dítě rozmazlíte a že si bude dělat, co chce?
  • přejete si pomoci svému dítěti, aby se CHTĚLO chovat dobře místo toho, abyste ho zastrašovali a trestali, nebo ho chtěli zlomit?
  • chcete se na své dítě více napojit, abyste mezi sebou vybudovali blízký, láskyplný vztah?
  • chcete vychovat děti, ze kterých vyrostou šťastní, ohleduplní, zodpovědní a schopní lidé?
  • chcete se jako rodič inspirovat a cítit se více jistý/á ve svém stylu výchovy?

Pak je to kniha pro vás.

Dr. Laura Markham ve své knize představuje mnoho AHA momentů pro rodiče dětí od novorozenců po -náctileté.

Čím je tato kniha výjimečná?

 1. Zabývá se příčinami chování nás rodičů i našich dětí - emocemi a potřebami.
 2. Dr. Laura je sama matkou, a proto velmi dobře ví, jak je rodičovství náročné. Dokázala převést vědecké poznatky a teorii do praktických tipů a postupů.
 3. Je založená na nejnovějších výzkumech o vývoji mozku a klinické zkušenosti s rodiči, spíše než na názorech.
 4. Dr. Laura pomáhá rodičům cítit se a vést si lépe tím, že jim sama poskytuje podporu a lásku, kterou všichni potřebujeme, abychom ze sebe dostali to nejlepší. "A co je nejdůležitější, tato kniha v první řadě rodiče nekritizuje, ale naopak podporuje. Při čtení některých knih si připadáte jako úplný idiot, který dělá věci špatně. Tato kniha vás nejen motivuje k tomu být lepší, ale zároveň z ní cítíte, že je to opravdu možné. Umožňuje vám užívat si rodičovství!" LisaSmiles on Amazon

O autorce

dr. Laura Markham

Laura Markham získala svůj titul klinické psycholožky - obor dětská vývojová psychologie - na Columbia University a má dlouholetou praxi jako rodinný poradce. Je autorkou stovky článků o výchově dětí, které publikuje na svých webových stránkách www.ahaparenting.com a dalších (např. www.mothering.com, www.pregnancy.com ). Také je matkou dvou dětí (a tetou dalších devíti) a tak převádí vědecky ověřené principy do praktických řešení pro běžný rodinný život. Její přístup je založen na prohlubování láskyplného vztahu mezi rodičem a dítětem a na podpoře vnitřního růstu nás samotných rodičů.

Její výchovný model založený na vztazích pomohl tisícům rodin v USA a Kanadě najít řešení nejrůznějších situací, od úzkostí a problémů se spaním, až po drzost nebo problematiku mobilních telefonů, a to pomocí empatie a "zdravého rozumu."

Žije se svým mužem a dvěma, dnes již dospělými, dětmi v New Yorku.

Zjistěte, zda jsou knihy to pravé pro vás

Vyberte si z našich ochutnávek

Recenze čtenářů

Jana L.

dcera 4 roky

"Mám pocit, že "AHA RODIČOVSTVÍ se mi do rukou dostala vůlí osudu. Byla jsem špatná ze svého přístupu k výchově dcery a intenzivně jsem přemýšlela o zlepšení našeho vztahu a hlavně, jak zase vrátit úsměv na její i mou tvář. Kniha mi ukázala příjemnější cestu rodičovstvím a nejlepší bylo, že jsem změny mohla aplikovat dříve než jsem se dostala k poslední stránce. AHA rodičovství se čte samo a stačilo pár prvních vět, abych i já hlesla své "AHA."

Petra R.

děti 10 a 7 let

"Kniha Laury Markham je pro mě jakousi biblí rodičovství. Ač jsem již přečetla hodně literatury o moderní a alternativní výchově děti, Laura uvádí nové informace, tipy a dokládá to výzkumy. Kniha je čtivá a obsahuje spoustu konkrétních rad a tipů pro každý dětský věk, které opravdu fungují. Dává rodičům do rukou účinné nástroje jak s dětmi vše řešit v klidu a po dobrém. Dle Lauřiny knihy jsem si uvědomila, že skutečné intenzivní napojení na dítě je tou nejúčinnější metodou vzájemné spolupráce.