Blog

AHA rodičovství hezky česky

Další inspirace od Daniely z Jógalovánek.

Hra na vlnách poznávání zahrnuje i jednoduchou dechovu techniku. Hluboký a vědomý dech je to, co nás dokáže vždy vrátit do rovnováhy. Když vědomě zhluboka dýcháme, nemůžeme ani křičet 😊 Proto je dobré naučit s dechem pracovat i děti. Nejlépe to půjde v klidu, při hře. Ve vypjaté situaci potom můžete hru připomenout a nabídnout dítěti dech, jako záchranný kruh nebo kotvu. Vytiskněte si hru a můžete vyplout...Ahoooooj na moři!


Dochází vám nápady na speciální čas? Vyzkoušejte Zmrzlinovou hru od Daniely, naší dvorní kreslířky. Kreslení, hraní a vyrábění domácí zmrzliny podle receptu, to je skvělá kombinace na zábavu pro vaše děti i pro vás.


Chci svůj život prožít v radosti a propojení s mými dětmi a mužem. A pokud všechny moje "strategie", dobré rady v inspirativních článcích z Facebooku, moudra z knih a seminářů selžou, tak mě vždy a všude zachrání moje 3 spolehlivé záchranné kruhy. A ty nikdy neselžou, pokud jsem ochotna po nich konečně sáhnout. Zde vám je nabízím. Vítejte na palubě v rozbouřeném moři!


O tom, jak se jí namlouvala audiokniha AHA rodičovství, jak to má s výchovou své dcerky a čím jí kniha oslovila.


O čem ta naše kniha je bez dlouhého bádání? Přečtěte si hlavní principy AHA rodičovství v tomto článku, který otiskl Týdeník rozhlas č. 13/2016.


Únorový mandalendář pro chvilky pohody


Také by se vám hodily kouzelné šupinky?

Přečtěte si, jak tuto omalovánku použila Daniela, lektorka dětské jógy a autorka našich omalovánek, s dětmi na lekci a co se přitom dozvěděla.

Ale hlavně...stáhněte si její rybku, vezměte pastelky vybarvujte, vybírejte a přemýšlejte o tom, čím naplníte tento rok... (link ke stažení v článku)


Tradice, rituály. Velmi důležitá věc zejména pro děti a rodinný život.

My jsme si je oblíbili a snažíme se je s dětmi do života dávat co nejvíce.

Podívejte se, jak to děláme my.


Zanedlouho si budeme navzájem přát příjemné prožití vánoc. Jako rodiče dobře víme, že aby vánoce byly klidné a příjemné, vyžaduje to přípravy. Budeme péct cukroví, vánočky, uklízet, připravovat dárky a spoutu dalších věcí.
Možná už máte pečlivě nastudovanou celou knihu AHA rodičovství a rozhodli jste se uvést ji do praxe...


Co mi tento týden odpověděly 2 děti na "terapii" na otázku:

"Co by ti pomohlo, abyste to s mámou/tátou společně vyřešili? 


Co to je "speciální čas"?

Jde o 10-15 minut vašeho času, které věnujete svému dítěti. Plně přítomni, s vypnutými telefony. Ideálně denně, o víkendech déle.
Co při tom děláme?
Jak to děláme? K čemu je to dobré?


Oddávám se nádherné přírodě, raduji se z pohybu na čerstvém vzduchu a těším se, že naučná stezka děti zabaví a přeci jen to chození pro ně nebude takový "opruz." Ze slastného pocitu, "jaký nádherný život mám a jak jsem vděčná, že můžu zažívat takové fajn chvíle s mou rodinou" mě vytrhuje nepříjemný tón odněkud za mnou, tam, kde se nachází můj muž a Sárinka (7). "Mě bolí nohyyy! Táto, vezmeš měěěě?"

Inspirují vás naše články?

Rádi vám pošleme upozornění na další.