Knihy

Každé zlobení je voláním o pomoc...

Naše knihy jsou opět v prodeji! :-)

AHA rodičovství

Jak přestat křičet a začít žít s dětmi v harmonii

Tato kniha začíná u nás, rodičů.

Učí nás pracovat s vlastními emocemi a pomáhá nám odhalit a vyřešit skutečné příčiny "nežádoucího" chování dítěte bez použití křiku, trestů, výhrůžek, výčitek, proseb a uplácení. Poskytne nám jednoduché a praktické návody, jak dosáhnout toho, aby dítě CHTĚLO spolupracovat; jak vést děti s empatií, pomocí zdravých hranic a jasné komunikace. Dr. Laura Markham nám přináší nejnovější vědecké poznatky o vývoji dětského mozku a sdílí vlastní zkušenosti z praxe dětské psycholožky i z vlastní role rodiče.

AHA rodičovství - Sourozenci

Jak zabránit sporům mezi sourozenci a vychovat z nich přátele na celý život

Druhá kniha dr. Laury se zabývá sourozeneckými vztahy. Obsahuje praktické a výzkumem podložené rady, jak podpořit děti v samostatném řešení konfiktů, které jim umožní vyjadřovat a naplnit vlastní potřeby a respektovat potřeby druhých, zvládat jejich vlastní emoce a vytvořit si se svým sourozencem celoživotní láskyplné pouto.

První velkým tématem knihy je příchod nového sourozence a etapa 2 roky poté. Druhým ústředním tématem je praktické řešení nejběžnějších situací mezi sourozenci pomocí konkrétních scénářů. Oběma tématy se přirozeně prolínají všechny principy z první knihy.

AHA rodičovství

audiokniha

Kniha AHA rodičovství, jak přestat křičet a začít žít s dětmi v harmonii je také k dispozici jako audiokniha na CD a ke stažení v MP3.

V čem jsou naše knihy výjimečné?

  1. Zabývají se příčinami chování nás rodičů i našich dětí - emocemi a potřebami.
  2. Dr. Laura je sama matkou, a proto velmi dobře ví, jak je rodičovství náročné. Dokázala převést vědecké poznatky a teorii do praktických tipů a postupů.
  3. Jsou založeny na nejnovějších výzkumech o vývoji mozku a klinické zkušenosti s rodiči, spíše než na názorech.
  4. Dr. Laura pomáhá rodičům cítit se a vést si lépe tím, že jim sama poskytuje podporu a lásku, kterou všichni potřebujeme, abychom ze sebe dostali to nejlepší. "A co je nejdůležitější, tyto knihy v první řadě rodiče nekritizují, ale naopak podporují. Při čtení některých knih si připadáte jako úplný idiot, který dělá věci špatně. Tyto knihy vás nejen motivuje k tomu být lepší, ale zároveň z nich cítíte, že je to opravdu možné. Umožňují vám užívat si rodičovství!" LisaSmiles on Amazon

O autorce

dr. Laura Markham

Laura Markham získala svůj titul klinické psycholožky - obor dětská vývojová psychologie - na Columbia University a má dlouholetou praxi jako rodinný poradce. Je autorkou stovky článků o výchově dětí, které publikuje na svých webových stránkách www.ahaparenting.com a dalších (např. www.mothering.com, www.pregnancy.com ). Také je matkou dvou dětí (a tetou dalších devíti) a tak převádí vědecky ověřené principy do praktických řešení pro běžný rodinný život. Její přístup je založen na prohlubování láskyplného vztahu mezi rodičem a dítětem a na podpoře vnitřního růstu nás samotných rodičů.

Její výchovný model založený na vztazích pomohl tisícům rodin v USA a Kanadě najít řešení nejrůznějších situací, od úzkostí a problémů se spaním, až po drzost nebo problematiku mobilních telefonů, a to pomocí empatie a "zdravého rozumu."

Žije se svým mužem a dvěma, dnes již dospělými, dětmi v New Yorku.

Zjistěte, zda jsou knihy to pravé pro vás

Vyberte si z našich ochutnávek