Tip na speciální čas 1: Zmrzlinová hra

22.03.2016

Dochází vám inspirace, co s dítětem dělat o speciálním čase? Prozkoumejte naše tipy. Vyzkoušejte letní zmrzlinovou hru! Nás to ohromně bavilo. Museli jsme hrát několikrát za sebou. 

Níže najdete instrukce a materiály ke stažení od Daniely z Jogalovánek.

Vyzkoušejte je, i když pastelky zrovna u vás doma nepatří mezi oblíbenou činnost. Kreslení a malování totiž velice uklidňuje, vaše pozornost se zaměřuje pouze na jednu věc, zastavíte se vy i vaše myšlenky. V takovém stavu se pak s dítětem lépe napojíte na sebe, vnímáte se a přijímáte se.

Často děti "zaměstnané" pastelkami začnou samy hovor na téma, které je zajímá nebo trápí.

V neposlední řadě vám zůstane v ruce výtvor. Možná vám po nekonečném úklidu nebo klikání do počítače udělá radost a navíc se na něj můžete kdykoliv podívat a připomenout si radost z prožitých chvil.

Vaše Daniela 

Stáhněte si

ZMRZLINOVÁ HRA

Domácí zmrzlina bez mléka
Domácí zmrzlina bez mléka

Zahrajte si s dětmi letní zmrzlinovou hru 5 v 1 - společenská hra, sdílení, kreslení, vyrábění domácí zmrzliny, speciální čas.

ZMRZLINOVÝ MANDALENDÁŘ

Využijte ho pro sebe jako nástroj sebepéče. Každý den si vyhraďte chvilku a vědomě vybarvěte malý kousek. Nebo vytiskněte jeden pro sebe a jeden pro dítě a vybarvujte spolu, najednou.

Kdo je Daniela Fremuntová a JÓGALOVÁNKY

Láska k dětem mě přivedla od čísel zpět ke hraní a k přemýšlení o jeho smyslu. Dětská radost a spontánnost, kterou mě naplňují moje děti i malí jogínci na kurzech, má na vzniku Jógalovánek nemalý podíl. Chtěla jsem, aby se děti k tomu, co prožily na lekcích, vracely i doma. Proto jsem jim pokaždé nakreslila mandalu s jógovými pozicemi a částmi příběhu, který jsme si vyprávěli. Mandaly si pak oblíbili i rodiče. Často chtěli také vybarvovat, ať už sami, nebo s dětmi. Teď je tedy kreslím pro všechny :)