Recenze rodičů

Marie Růžičková

maminka 4 dětí, zakladatelka a ředitelka školského zařízení Kroužky

"Přestala jsem křičet na svoje děti a být na ně někdy hrubá. Konečně jsem pochopila, co opravdu znamená termín "bezpodmíněná láska." Štěstí a radost u nás doma vystřídalo stres a obavy "Ježiš, co zas bude!" Užívám si čas, kdy jsem s našimi dětmi a vím, že není nic důležitějšího, nikdy! Došlo mi spoustu věcí o mě, o mých rodičích, o mém muži... a jsem šťastná a láskyplná maminka! I když se někdy vytočím, tak vím, že je to jen emoce, která zase odejde..
A za to všechno bych Vám moc ráda poděkovala. Děkuji, že jste do ČR přinesla úžasnou knížku dr. Laury Markham. Četla jsem mnoho knížek "o dětech", vystudovala jsem pedagogiku, navštívila spoustu seminářů na téma "děti", vyzkoušela jsem i různé alternativní metody, ale většinou to vedlo jen k mé frustraci, že nejsem schopna danou metodu dodržet a že jsem zase "vybuchla". Děkuji, že jsem i díky Vám pochopila, jak to s našimi dětmi a hlavně se mnou je."

Martina Hynková Vrbová

moderátorka pořadu ČT Sama doma, kmotra knihy AHA rodičovství, 3 děti - 7, 4 a 1, 5 roku

"Jako nahá v trní, asi tak jsem si připadala při čtení knihy Aha rodičovství. Máme tři malé děti a
dohadování mezi nimi je u nás na denním pořádku. Fyzické tresty u nás doma nepoužíváme, ovšem občasný zvýšený hlas nás rodičů a pořádné houknutí ano. A teď najednou konec! Staré koleje naší výchovy jsou rozmetané. Tváří v tvář všemu, co se v knize Aha rodičovství píše, už před námi neobstojí. Naštěstí nás tato knížka ve zmaru a beznaději nenechá a nabízí novou cestu. Praktické kroky, které se dají použít ihned. Každý ten krok si pořádně prošlápnete, chvílemi bloudíte a pochybujete, ale když to nevzdáte, vztahy s dětmi i mezi nimi se výrazně zlepší. Příklad za všechny: odchod do školy a školky. Kdysi stres a často křik. Dnes vstáváme o 10 minut dřív a každé z dětí pomazlíme. Děti se nejen lépe naladí na nový den, ale hlavně jsou, po těch pár
minutách mazlení, mnohem ochotnější spolupracovat. Hádek ubylo a vypravování stíháme rychleji a v dobré náladě. Nevěříte? Zkuste to! A hlavně si přečtěte knihu Aha rodičovství. Takových dobrých
účinných rad je tam mnohem víc."

Pavla Langerová

děti 3, 5 roku a 3 měsíce

"Až s touto knížkou jsem pochopila, že pokud nezvládnu své emoce, nezvládnu ani výchovu své tehdá 3leté dcery, která pravě procházela obdobím vzdoru. Její občasné záchvaty vzteku jsem si přestala brát osobně a přestala před nimi utíkat, a místo toho, jsem se začala dívat na svět jejíma očima. Zároveň mi došlo, že za malichernosti se občas může skrývat větší problém. Není to hned a chce to trpělivost, ale ty výsledky stojí za to. Po pár měsících cítím, že máme z Diankou pevnější vztah a dokážeme se lépe dohodnout. Moc děkuji Lindě a jejímu týmu za překlad knížky do českého jazyka a vytvoření webové stránky se spoustou zajímavých článků.

Jana L.

dcera 4 roky

"Mám pocit, že "AHA RODIČOVSTVÍ" se mi do rukou dostala vůlí osudu. Byla jsem špatná ze svého přístupu k výchově dcery a intenzivně jsem přemýšlela o zlepšení našeho vztahu a hlavně, jak zase vrátit úsměv na její i mou tvář. Kniha mi ukázala příjemnější cestu rodičovstvím a nejlepší bylo, že jsem změny mohla aplikovat dříve než jsem se dostala k poslední stránce. AHA rodičovství se čte samo a stačilo pár prvních vět, abych i já hlesla své "AHA."

Petra H.

syn 6 let

"Doporučuji. Pro mě "aha moment" asi na každé stránce. Proč mi tu knížku nedal nikdo u porodu?? Díky za to, že tady ta knížka vznikla."

Romana Oravcová

psycholožka, maminka dvou synů 5 a 3 roky

"Zacala som citat knihu Aha rodicovstvi. Nemozem sa od nej odthrnut. Pravda v kazdej vete, az do spiku kosti. Dakujem! Dakujem! Dakujem! Chcem byt dobrou mamou svojim detom, a verim, ze vdaka tejto knihe najdem mnohe odpovede a svoje vnutorne detske zranenia bude pre mna mozne konecne vyliecit. Budem odporucat vsetkym, rodicom aj buducim rodicom. Este raz vdaka."

Jitka M.

dcera 6 měsíců

"Jsem mámou teprve půl roku a to nejkrásnější co můžu se svou dcerou zažít je její smích. Každý den není ovšem růžový. Knížka Aha rodičovství
mi ukázala, jak se naučit zvládat sama sebe, abych mohla být dobrým příkladem pro dceru. Není to jen kniha o vedení dětí, ale i o tom být lepším člověkem. Knížka je o empatii, která je důležitá nejen ve vztahu k dítěti, ale i ke svému okolí. Všichni empatii potřebujeme, všichni ji chceme a děti obzvlášť. Knížku doporučuji každému rodiči, le i babičkám a dědečkům, všem kdo jsou ochotni věřit, že láskyplným vedením se naučíme mít lepší svět, a i když je to otřepaná fráze, tak děti jsou opravdu naší budoucností...“

Veronika Pánková

syn 10 let

"Už jsem pár knih a rad skrz rodičovství četla, ALE ...kniha AHA rodičovstvi je první knížka, která řeší opravdu PŘÍČINY, proč se jaká reakce a emoce děje a dává příklady, jak se "běžně" reší situace, co to v ditěti vyvolává a zanechává a stejně tak návodné příklady, jak danou situaci řešit pomocí Aha principu.
Knížka mi hodně otevřela oči a díky ní jsem pochopila i plno svých emočních pochodů. Upřímně jen musím přiznat, že nejtěžší je vše uvést do praxe, protože mě stále ovládají staré zajeté programy, ale věřím, že vše se postupně díky tréninku zadaří. Jen musí člověk začít v první řadě u sebe a to asi žádná jiná kniha skrz rodičovství neříká!!! Není to žádná volná výchova, ale návod, jak empaticky a s pochopením dítětistanovit hranice!!!
Děkuji Lindě, že knížku přivedla do Čech a doufám, ze víc a víc rodičů bude tento princip výchovy používat a budou vyrůstat silní a emočně nezranění jedinci❤️❤️❤️.“

Václav T.

dvě dospělé dcery

"K textu této knihy jsem se dostal víceméně náhodou hlavně díky mé manželce. Ačkoliv už nejsem primární cílovou skupinou pro tuto knihu, jsem moc rád, že jsem si jí přečetl. Můj první pocit po přečtení byl smutek. Nikoliv však z obsahu, ale z toho, že se mi dostala do ruky až nyní. Mám dvě dospělé dcery a i když jsem dělal to nejlepší co jsem uměl, je mi teď jasné, že to šlo mnohem lépe. Mnohem lépe pro mně i pro mé dcery. No je to tak. Když je žák připraven, učitel se vždy objeví a já jsem evidentně připraven nebyl. O to jsem však radši, že dnešní rodiče tuto šanci už mají. A co na knížce oceňuji nejvíc? Že si na nic nehraje. Rady doktorky Markhamové jsou jednoduché, přesto revoluční a nejsou nijak dogmatické. Tak jestli máme malé děti, tak tuhle knížku vám opravdu vřele doporučuji."

Zuzana P.

syn 2 roky

"AHA rodičovství je láskyplná kniha, která mi otevřela nový pohled na podstatu mého bytí...... Kéž by všichni "rodičové" chtěli být láskyplnými a napojenými bytostmi. Snad bychom se potom vymanili z toho začarovaného kruhu strachu, násilí a nepochopení."

Nicole K.

děti 10, 7 a 5 let

"Kniha AHA rodičovství mi pomocí praktických tipů a návrhů pomohla více se sblížit s mými dětmi a lépe jim porozumět. Ukázala mi způsob, jak mohu jejich chování ovlivnit bez velkého křiku, vyhrožování a trestů. Přijde mi to přirozené a správné, protože chci vychovávat své děti tak, aby se dokázaly orientovat v dnešním světě jako samostatně myslící a emocionálně zdraví dospělí."

Petra R.

děti 10 a 7 let

"Kniha Laury Markham je pro mě jakousi biblí rodičovství. Ač jsem již přečetla hodně literatury o moderní a alternativní výchově děti, Laura uvádí nové informace, tipy a dokládá to výzkumy. Kniha je čtivá a obsahuje spoustu konkrétních rad a tipů pro každý dětský věk, které opravdu fungují. Dává rodičům do rukou účinné nástroje jak s dětmi vše řešit v klidu a po dobrém. Dle Lauřiny knihy jsem si uvědomila, že skutečné intenzivní napojení na dítě je tou nejúčinnější metodou vzájemné spolupráce.V poslední době mi přišlo, že děti (syn 9 let ve 4. třídě a dcera 6 let - předškolák) moc nespolupracují a já jen rozdávám úkoly a vyžaduji jejich plnění, které často nepřicházelo. Vedlo to ke konfliktům a necítila jsem se dobře. Dle doporučení Laury jsem vyzkoušela s dětmi polštářové války, společné skákání v trampolíně, hru na honěnou, hraní karet a lochtání na velké matraci. Společně jsme blbi, smáli se a děti pak mnohem lépe spolupracovaly a plnily své povinnosti. Jak prosté :)."

Marcela G.

syn 3 roky a miminko

"Po přečtení článku dr. Laury jsem si říkala ok, to vypadá zajímavě uvidíme... Hned po prvním vzteklém výstupu metoda zabrala a vše trvalo max. minutu. Nyní když jdeme ven tak je to stejná písnička. Né já ven nepůjdu a řev...Tak si ho vezmu do náruče a říkám mu, já to chápu Tedíčku, že jsi naštvaný, že se zlobíš, že by jsi si raději hrál, ale bohužel, ven jít opravdu musíme...Brečí zlostí, zopakuji ještě jednou, že to opravdu chápu, ale že se nedá nic dělat, že ven jít musíme...po druhém zopakování už je zlostné plakání pryč a nastupuje plakání z lítosti a smutku...a když mu řeknu, že to chápu že je smutný, ale že jinak to nejde tak je to najednou pryč a on začíná spolupracovat jak v oblékání tak v obouvání a ven z bytu již vycházíme v pohodě a on už povídá co bude venku atd. To samé při koupání, převlékání a jiných požadavcích, které jsou nutné v běžném denním režimu dělat. Ještě se nestalo, že by to nezabralo, pokud jsem s ním opravdu přítomná v inkriminované chvíli a projevuji mu upřímný soucit s jeho zlostí... Jsem nadšená a vřele mohu doporučit tuto metodu všem! Fungujeme na ní již více jak týden a nestačím se divit jak úžasně to funguje. Díky Linduško! Díky Tvé práci a zájmu se nám žije zase o poznání lehčeji :)))"

Jana Chlápková

děti 3 roky a 5 měsíců

"S knížkou Aha! Rodičovství jsem se setkala na rodičovském festivalu v Brně na jaře 2016 a nevěnovala jsem jí příliš pozornosti. Každý rodič, který se o výchovu svých dětí zajímá, ví, že na trhu je velké množství literatury, která vám pomůže zaručeně uspat novorozence, netrestat vzdorovité batole, nebo rozvíjet líného předškoláka. Nicméně ohlas, který knížka vzbudila u některých maminek, mě donutil si ji zapůjčit a věnovat několik minut jejímu prolistování. V celku jednoduše napsaný text příjemně přehledný mě jen tak "nepustil". V čase volna, kdy synek spal, jsem četla a četla.
Knížka je jednoduše skvělá! Je smysluplná, i když její podstata netkví v pohádkových příbězích. Je čtivá, ale text není plytký. Je mile inspirativní, ale názory nevnucuje. Jednoznačně skvělé čtivo pro širokou veřejnost rodičů, kterým výchova jejich dětí není lhostejná. Knížka probouzí Rodiče! "

Pavlína Kapalová

lektorka GoKids, 2 děti

Kniha Aha Rodičovství ve mně utvrdila dojem toho, že křičet na své děti bych rozhodně neměla. Tedy při nejmenším ne tak často, jak se tomu u nás v rodině děje posledního půl roku. Knihu jsem objevila na výstavě Rosteme pro život. Už jen sám název výstavy napovídá, že bychom se měli chovat tak, jak chceme, aby se k nám chovali druzí. V tomto případě jsou těmi druhými moje děti. Holky miluju, ale sebe asi tolik ne, když nedokáži ukočírovat své bujaré výjevy zlosti. Kniha Aha Rodičovství mě malinkými krůčky učí, jak na to, abych křik vyměnila díky vlastnímu sebepoznání za to, co je mnohem účinnější. Vždy stačí přečíst jen pár stran a cítím se v tu chvíli být lepším rodičem a těším se na nový den, kdy ovšem ne vždy vydržím a nekřičím. Pracuji na sobě. A jak víte ve dvou se to lépe táhne. V mém případě to se mnou táhne vaše kniha. Velké díky. www.kurzypavlina.cz

Sdílejte vaši zkušenost s AHA rodičovstvím

Budeme moc rádi, když nám napíšete , jak se vám kniha líbila, v čem vám pomohla, apod.

Vyplněním tohoto formuláře berete na vědomí Zásady zpracování osobních údajů.