Tip na speciální čas 1: Zmrzlinová hra

podle Daniely Fremuntové 

Vyzkoušejte letní zmrzlinovou hru!

Nás to ohromně bavilo. Museli jsme hrát několikrát za sebou. :-)

Níže najdete od Daniely instrukce a materiály ke stažení.

Hezkou zábavu přejí Linda, David a Sára

Jako čtenáři těchto stránek už jste určitě zařadili "speciální čas" do svých každodenních aktivit. Víte, jak přínosný je pro váš vztah s dítětem. Možná se vám ale někdy stalo, že vás ani dítě prostě nenapadlo, čemu se v tomto čase s chutí věnovat.

Přicházíme na pomoc a postupně zde budeme předkládat naše vyzkoušené a osvědčené hry a nápady. Hodně jich bude využívat pastelky a papír.

Vyzkoušejte je, i když pastelky zrovna u vás doma nepatří mezi oblíbenou činnost.

  • Kreslení a malování totiž velice uklidňuje, vaše pozornost se zaměřuje pouze na jednu věc, zastavíte se vy i vaše myšlenky. V takovém stavu se pak s dítětem lépe napojíte na sebe, vnímáte se a přijímáte se. 

Často děti "zaměstnané" pastelkami začnou samy hovor na téma, které je zajímá nebo trápí. 

  • V neposlední řadě vám zůstane v ruce výtvor. Možná vám po nekonečném úklidu nebo klikání do počítače udělá radost a navíc se na něj můžete kdykoliv podívat a připomenout si radost z prožitých chvil.

                                                                                              Daniela Fremuntová www.jogalovanky.cz

Domácí zmrzlina bez mléka
Domácí zmrzlina bez mléka

Stáhněte si naše 2 tipy:

ZMRZLINOVÁ HRA

Zahrajte si s dětmi letní zmrzlinovou hru 5 v 1 - společenská hra, sdílení, kreslení, vyrábění domácí zmrzliny, speciální čas.

Využijte ho pro sebe jako nástroj sebepéče. Každý den si vyhraďte chvilku a vědomě vybarvěte malý kousek. Nebo vytiskněte jeden pro sebe a jeden pro dítě a vybarvujte spolu, najednou.

Zábava a odpočinek bez internetu a obrazovek

ŠTĚSTÍKŮV DOMEČEK

Láska ke hře, která nemá poražené, ale hraje se pro pocit radosti a spojení se spoluhráči. Takové jsou kooperativní hry . Ty první jsem, stejně jako mandaly, vytvořila na své kurzy. Děti je ale chtěly i domů, aby si mohly zahrát s rodiči a sourozenci. Takové přání jsem přece musela splnit... a tak se narodil skřítek Štěstík.

Daniela

Kdo je Daniela Fremuntová a JÓGALOVÁNKY

Láska k dětem mě přivedla od čísel zpět ke hraní a k přemýšlení o jeho smyslu. Dětská radost a spontánnost, kterou mě naplňují moje děti i malí jogínci na kurzech, má na vzniku Jógalovánek nemalý podíl. Chtěla jsem, aby se děti k tomu, co prožily na lekcích, vracely i doma. Proto jsem jim pokaždé nakreslila mandalu s jógovými pozicemi a částmi příběhu, který jsme si vyprávěli. Mandaly si pak oblíbili i rodiče. Často chtěli také vybarvovat, ať už sami, nebo s dětmi. Teď je tedy kreslím pro všechny :)